Statik Elekwww.arsistek.com

Statik elek sistemleri, hiçbir motor veya hareketli parça olmadan atık suyun tarama (ızgara) ortamından yer çekimi ile aşağı yönde ilerlemektedir. Izgaralar, akış yönüne yatay olarak yönlendirilmiş sabit, kavisli, eşit aralıklı, kama olarak imal edilmektedir. Izgara (kama) yüzeyi, sıvıyı hızla sıyırmak ve katıların kamalardan kaymasını sağlamak için dik eğimli bir açıda konumlandırılır.

Statik elek başlıca,  sebze ve meyve işleme, kağıt hamuru, mezbaha ve kağıt fabrikaları gibi pek çok yiyecek ve içecek ve diğer endüstriyel arıtma uygulamalarda kullanılmaktadır . Statik elek aynı zamanda bypas veya taşma kanallarındaki alanlar için ekonomik bir alternatiftir .

Statik Elek Çalışma Prensipleri ve Özellikleri …www.arsistek.com

Statik Elekler, katı maddeleri sıvıdan ayırmak için tüm tesislerde kullanılabilir. Atık su ya da katı atıklar, yer çekimi ile, daha sonra bir dağıtım savak ünitesinin dik eğimli bir kama yüzeyleri üzerine taşmasıyla atık kutusuna akar. Sıvı, kama telindeki açıklıklardan bir drenaj tavasına geçer, katı atıklar geri deşarj hattına yönlendirilir.

Statik elekler aynı zamanda hareketli ve mekanik parçaların olmaması sebebi ile işletme maliyeti yoktur.

The solution is to use the Consulting WP theme and wow the new customers. When customers visit your website they will immediately be taken by the well designed website. Since your website will look so attractive and will be so easy to use people will prefer your company over others. They will think of your company as being slick and agile:

 • Improve sales and operations and production planning:
  The teams focused their efforts on a few of the highest-value S&OP levers in order to review the current planning process, identify gaps in the planning infrastructure and analytically understand demand and supply variability.
 • Determine the right inventory level:
  With hundreds of medications in the market, Pharm Ltd. needed a proper method to predict and manage their inventory. Using a mean absolute percentage analysis (MAPE), the teams defined appropriate levels for raw materials and finished products by mapping actual versus forecasted sales on the most important SKUs.
 • Optimize the supply chain for perfect order planning:
  The diagnostic determined the stressors that affected sales and service levels. The teams focused on resolving issues related to higher-than-normal back-orders and lead times, which stressed the entire supply chain and led to delays in medications reaching consumers.
 • Hızlı kurulum, kesintisiz ve anında çalışma
 • Hareketsiz parça imalatı ile sorunsuz çalışma
 • Sarf malzeme ve bakım gerekliliği bulunmaz
 • Kolay işletme ve çıkarılabilir yağ deposu
 • Yer altı ve zemin üstü imalatları ve kullanımları