Süt Tesisleri Atıksu Arıtma

Süt Tesisleri Atıksu Arıtma

Süt Tesisleri Atıksu Arıtma; Konusunda uzman olan firmamız süt işleme tesisleri, ayran, yoğurt, pastorize, lor ve peynir üretimleri, krema üretimi gibi proses kaynaklı süt endüstrisi atık sularının arıtılması konusunda deneyim sahibidir.

Süt Tesisleri ; Yoğun kirlilik ve yağ oranına sahip atık suların başında gelmektedir. İlgili deşarj alanına göre tasarım yapılmalıdır. Süt işleme ve entegre tesislerinde arıtma ekipmanları ve prosesin uygun seçimi çok daha önemli bir hal almaktadır. Tesislerde fiziksek arıtma prosesinde katı maddeler ve yağ tesis geneline transfer dilmeden giriş yapısında tutulmalıdır.

Arıtma Esasları

Süt tesisleri arıtma sistemleri ve entegre tesisleri gıda sanayi endüstrisi içerisinde yer alan ve farklı tiplerde bulunan tesislerdir. Bu nedenle, süt işleme ve entegre tesislerinde tüketilen su miktarı ve oluşan atık su miktarı farklılıklar gösterebilmektedir. Tüketilen ve oluşan atık su miktarı, üretilen ürünlere, yoğunluğa ve tesiste kullanılan teknolojiye, oluşan atık suların proseste tekrar kullanılıp kullanılmamasına, kesim sonucu oluşan kanın toplanıp toplanmamasına, iç organlarının atık suya karışıp karışmamasına bağlı olarak değişkenlik gösterir.