Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri

  1. Ana Sayfa
  2. Hizmetler
  3. Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri
ISO Kalite Belgeleri
Arsistek Üyelkler
Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri

Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri

Endüstriyel ve Kimyasal atıksu arıtma tesisleri tasarım aşamasında, Tesislerden oluşan atık sulardan alınan numuneler neticesinde arıtma tesisi tasarlanır, Sektörel olarak oluşan atıksu içerisinde özellikle yoğun miktarda yağ ve gres, ph, renk ve ağır metaller gibi yüksek KOI oranına rastlanır.

Kimyasal atık suların arıtılması için genellikle koagülasyon, flokülasyon ve nötralizasyon üniteleri olmakla beraber bir çok proses tasarımları yapılmaktadır.

Endüstriyel ve kimyasal atıksu, yeniden kullanılmadan ve deşarj edilmeden önce bazı önemli arıtma prosesleri ile arıtılması gerekmektedir, Kirleticileri gidermek ve atıksu oluşturan kuruluşların T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, SKKY (Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği) standartları deşarj limitlerini sağlanması zorunluluğu nedeniyle, endüstriyel atık su arıtma sistem ve tesisleri gereklidir. Atık su arıtması ayrıca kuruluşların endüstriyel işlemlerinde suyun tekrar kullanılmasını sağlayarak ve bununla birlikte atık işleme maliyetlerini en aza indirerek tasarruf etmelerine yardımcı olur.

Endüstriyel atıksu arıtma sistemleri; Genel olarak, Mezbaha atıksu arıtma tesisleri, Kesimhane atıksu arıtma tesisleri, süt işleme arıtma tesisleri, meyve işleme arıtma tesisleri, balık işleme arıtma tesisleri, tekstil ve boyahane arıtma tesisleri, petrol ve maden arıtma tesisleri, organize sanayi bölgeleri arıtma tesisleri, boya arıtma tesisleri, fabrika arıtma tesisleri, sanayi sitesi arıtma tesisleri, tren yıkama ve bakım arıtma tesisleri, atolye ya da tamirhane arıtma tesisleri, alüminyum atıksu arıtma tesisleri gibi bir çok arıtma tesisinde kullanılmaktadır. Arsistek Arıtma A.Ş, Dışa bağlı kalmaksızın üretim yapmaktadır.

Başlıca Kullanım Alanları

  • Organize Sanayi Arıtma Tesisleri
  • Fabrika ve Endüstriyel Tesisler
  • Balık İşleme Tesisleri
  • Kağıt ve Karton Sanayi
  • Deri İşleme Tesisleri
Kimyasal Atıksu Arıtma, Mezbaha Atıksu Arıtma, Tekstil Atıksu Arıtma